Genel Bilgiler

    Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO) ticaret, uluslararası ticaret, sanayi, bankacılık ve finans sektörlerinde istihdam edilmek üzere uzman personel yetiştirmek,ilgili ve yakın alanlarda akademik çalışma yürütmek üzere kurulmuştur.Yüksekokul, ülkemizdeki iktisadi ve idari bilimler alanındaki genel eğitim yaklaşımlarından farklı olarak, sözü edilen sektörlerin operasyonel düzeyde gereksinim duyduğu yetkin işgücüne dönük özgün bir eğitim programı uygulamayı hedeflemektedir. Eğitimin belirgin alanlara yoğunlaşması, yüksekokul mezunlarının iş bulma şansını artırmakta ve girişimcilik ruhunu teşvik etmektedir.

     Son dönemde bu okulların sayısı giderek artmış ve birçok devlet ve vakıf üniversitesinde UBYO açılmıştır. 

    A.K.Ü. Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuz 01/02/2010 tarih ve 2010-103 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuş ve 26/02/2010 tarihli Resmi gazete de yayınlanıp yürürlüğe girerek eğitime başlamıştır. 

    Yüksekokulumuzda Muhasebe  (NÖ) ve Lojistik (NÖ) programları mevcuttur. Halen Bolvadin Kırkgöz Kampüsünde hizmete devam etmekte olan Yüksekokulumuza  2011-2012 eğitim- öğretim yılından itibarenMuasebe Bölümüne ve içinde bulunduğumuz 2013-2014 eğitim öğretim yılında ise Lojistik bölümüne öğrenci alımına başlanmış olunup Bankacılık ve Sigortacılık bölümüne ise 2016-2017 eğitim öğretim yılında öğrenci alımı yapılarak aktif eğitime başlanması planlanmaktadır.

   Yüksekokulumuzun yeni eğitim ve hizmet binası  yapım işi bitmek üzere olup   2016-2017 eğitim-öğretim yılı güz dönemine yetiştirilmesi planlanmaktadır. Fiziki ve personel yapılanmamız devam etmektedir.

 

İş Başı Eğitim Uygulaması

Akademik Birimler